Bosna pala u Orašju: HNK slavio protiv vodeće momčadi lige

Nogometaši HNK Orašja pobijedili su u današnjem derbiju nogometaše Bosne iz Visokog rezultatom 2 : 1, prenosi sportsport.ba.

-U Orašju je domaće Orašje uspjelo savladati dojučerašnjeg lidera Bosnu iz Visokog. Gosti su prvi poveli u 45. minuti preko Belmina Čehajića, ali domaći prave preokret u drugom poluvremenu. Domaći su poravnali u 50. minuti preko Maroševića, a za preokret pogađa Prkić sa 11. metara u 70. minuti.

Nakon ove pobjede HNK Orašje je skočio na peto mjesto tablice Prve lige FBIH s osvojenih 43 boda iz 27 odigrani kola, Bosna iz Visokog pala je na drugo mjesto  te ima osvojenih 48 bodova. Nakon 27 kola vodeću poziciju prve lige FBIH preuzeo je GOŠK s 49 osvojenih bodova iz 27 odigranih kola.

Izvor: sportsport.ba
Autor: Mario Pejić