Drugi puta za redom: Hrvoje Doknjaš i Ivana MIkić pobijedili na šahovskom turniru Herceg – Bosne

U hotelu “Zenit” u Neumu odigrano je 16 kadetsko i 19 juniorsko prvenstvo šahovskog saveza Herceg Bosne, prenijeli su na službenim stranicama saveza. Prvenstvo je započelo 28 travnja, a završilo je danas.

Na turniru je nastupio i veći broj mladi šahista s područja općine Orašje. Najbolje rezultate ostvarili su Ivana Mikić i Hrvoje Doknjaš koji su pobijedili u svojim kategorijama.

Hrvoje je pobijedio u 3 od 4 odigrane partije, dok je četvrtu remizirao, što je bilo dovoljno za prvo mjesto u kategoriji dječaka od 10 do 12 godina.

Isti rezultat kao i Hrvoje ostvarila je i Ivana Mikić u kategoriji djevojčica od 12 do 14 godina.

Podsjetimo se, Hrvoje i Ivana pobijedili su i na prošlogodišnjem šahovskom turniru Herceg Bosne,  što još više povećava njihov uspjeh.

Vidovice news prenose kako je na turniru sudjelovalo još nekoliko mladi šahista s područja općine Orašje.  Marko Tomašević osvojio je 4 mjesto, Vid Oršolić peto,  a Ciprijan Šokić sedmo mjesto u kategoriji dječaka od 8 do 10 godina.

Viktorija Janjić osvojila je treće mjesto u kategoriji djevojčica do 12 godina.

Svi mladim šahistima čestitamo na osvojenim rezultatima.

Autor: Mario Pejić