NK Bosna Visoko – HNK Orašje 2 : 1

Nogometaši HNK Orašja poraženi su u gostima od Visočke Bosne rezultatom 2 : 1, prenosi sportsport.ba

Prvo poluvrijeme derbija 12. kola nije ponudilo mnogo. Domaći su imali dvije odlične šanse preko Čehajića i Cane, ali ih nisu iskoristili. Gosti su imali također sjajnu šansu preko Đukića, ali je golman domaćeg tima Bekan odbranio njegov udarac.a.

Nastavak je ponudio mnogo više uzbuđenja, a nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu, domaći su poveli.  Idriz Džafić je zakucao loptu iz leđa za prednost od 1:0. Ipak, gosti su u 76. minuti došli do gola. Igrala se 76. minuta kada Đurčević pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1. Međutim, u 79. minuti Bosna stiže do pobjede. Pogodio je Čabaravdić za konačan rezultat susreta od 2:1.

Pobjedom protiv HNK Orašja Bosna Visoko preuzela je  prvo mjesto na tabeli prve lige FBIH s 23 osvojena boda, na drugom mjestu se nalazi HNK Orašje s 22 osvojena boda, a treće je Brastvo također s 22 osvojena boda, nakon 12 odigranih kola.

Izvor: sportsport.ba

Autor: Mario Pejić