Nogomet: HNK Orašje svladao Budućnost

Najefikasniji meč današnjeg programa 20. kola Prve lige Federacije BiH viđen je u Orašju gdje su snage odmjerili domaće HNK Orašje i Budućnost, prenosi sportsport.ba.

Utakmica je završila pobjedom HNK Orašja 3 : 2. Nogometaši HNK Orašja poveli su iz penala u 7. minuti, da bi gosti izjednačili u 24 minuti kada za 1 . 1 pogađa Beširović.

Sedam minuta kasnije gosti dolaze u vodstvo.  Strijelac je Armina Kurbašića.  HNK Orašje se ipak vraća, te samo dvije minute kasnije za 2:2 pogađa Milovan Novaković.

Budućnost je od 36. minute igrala sa igračem manje s obzirom da je crveni karton zaradio Muris Pirić. U drugom poluvremenu više od igre imali su domaći, te su bolju igru krunisali pogotkom Đurčevića u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Izvor:  sportsport.ba

Obrada: Mario Pejić/Orašje news