Pobjedom u gostima HNK Orašje preuzeo prvo mjesto na tabeli

Nogometaši HNK Orašja novi su lideri Prve lige Federacije BiH. Labudovi su danas kao gosti na Piroti savladali Novi Travnik s 3:2, te su preuzeli vrh tabele, prenosi http://sportsport.ba/

Gosti su do vodstva stigli u 27. minuti. Mrežu Kovača zatresao je Zukić, ali su domaći preko Seferovića u 43. minuti došli do izjednačenja rezultata na 1:1.

Vidović je u 57. minuti pogodio za novo vodstvo gostiju iz Orašja (2:1), ali je radost kratko trajala. Samo deset minuta kasnije Vujica je pogodio za izjednačenje rezultata na 2:2.

Međutim, gosti su stigli do trijumfa. U 77. minuti Orašju je tri boda donio Samir Isanović za konačnih 3:2 i prvo mjesto Labudova.

Nakon ove pobjede, HNK Orašje zauzima prvo mjesto na tabeli s 17 osvojenih bodova iz osam odigranih kola. Drugi je rudar s bodom manje, a na trećem mjestu se nalazi NK Bratstvo Gračanica s 15 osvojenih bodova.

Autor: Mario Pejić