U utakmici posvećenoj Alihodžiću labudovi uvjerljivo slavili

Nogometaši HNK – Orašja popularno zvani Labudovi pobijedili su jučer u 7 kolu na domaćem terenu nogometaše Veleža rezultatom 3 – 0.

Nakon bolje igre,  Labudovi  do vodstva stižu u 39 minuti.  Marko Prgić je pogodio mrežu gostiju za prednost od 1:0, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Živković povećao prednost na 2:0. Sve dileme oko pobjednika riješene su u 63. minuti meča. Loptu iza leđa Volodera poslao je Zukić za uvjerljivu prednost od 3:0. prenosi sportsport.ba

Ova pobjeda za nogometaše HNK Orašja bila je posebno važna jer je posvećena nogometašu Adinu Alihodžiću, koji se uspješno oporavlja od udara groma. Sav prihod od ulaznica od ove utakmice uručen je bratu Adina Alihodžića, koji je skupa s Adijevim prijateljima iz Vozuće pratio meč i srčano navijao za Labudove

Nakon ove pobjede, HNK Orašje zauzima 2 mjesto na tabeli s 14 osvojenih bodova iz 7 odigranih kola, a Velež se nalazi na 15. mjestu s tri osvojena boda.

Iduću utakmicu HNK Orašje igrati će na svomu stadionu u srijedu 21.rujna  u KUP natjecanju NS BiH. Nogometaši Orašja ugostiti će tim FK “Karanovac” iz Banje Luke.  Riječ je ekipi banjalučkog niželigaša. Igrat će se samo jedna utakmica,a pobjednik će se plasirati u naredno kolo nogometnog KUP-a BiH. Susret počinje u 16 sati, prenose na službenim stranicama HNK-Orašja

Autor: Mario Pejić