HNK Orašje potopljen u Gabeli

Nogometaši GOŠK-a pobijedili su Orašje s 5:1 u susretu 14. kola Prve lige Federacije BiH, prenosi sporsport.ba

Tim iz Gabele je dominirao u ovom meču, te je na kraju stigao do zaslužene pobjede, kojom su se pridružili vrhu tabele.

Poveli su domaći već nakon pet minuta preko Bošnjaka, da bi već u 23. minuti nakon gola Mišića za 2:0, bilo jasno kako će bodovi ostati u Gabeli.

Tako je i bilo. Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, da bi u nastavku Labudovi bili potpuno potopljeni. Ereiz je u 52. minuti povećao prednost na 3:0, a deset minuta kasnije Ramić koristi penal i pogađa za uvjerljivih 4:0.

Novi gol u mreži Orašje viđen je u 69. minuti kada Dodig pogađa za 5:0, da bi u finišu meča Lugavić postigao počasni gol za goste iz Orašja za konačnih 5:1.

Nakon ovog poraza HNK Orašje zauzima 3 mjesto na tabeli prve lige FBIH, s 25 osvojenih bodova iz 14 odigranih kola. Na prvom mjestu se nalazi NK Bosna Visoko s 29 bodova, a na drugom Travnik s 27 osvojenih bodova, dva više od HNK Orašja.

GOŠK Gabela nakon ove pobjede zauzima 5 mjesto s 24 osvojena boda.

Izvor: sporsport.ba

Autor: Mario Pejić