HNK Orašje na domaćem terenu porazio Zvijezdu

Nogometaši HNK Orašja pobijedili su Zvijezdu s 2:0 u derbi susretu 13. kola Prve lige Federacije BiH, prenosi sportsport.ba

Gosti iz Gradačca su dobro ušli u meč. Bili su bolji na otvaranju meča, ali terensku inicijativu nisu uspjeli iskoristiti. Potom se probudio i domaći tim.

Imali su nekoliko dobrih pokušaja, da bi u 44. minuti Samir Isanović pogodio mrežu gostiju iz Gradačca za prednost Orašja od 1:0 nakon prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela Labudovi su povećali prednost. Antonio Vidović je pogodio za 2:0, te je bilo jasno kako će bodovi ostati u Orašju. Do kraja su domaći zadržali prednost, te su zasluženo stigli do nova tri boda.

Nakon 13 kola HNK Orašja zauzima 2 mjesto s 25 osvojenih bodova, te ima bod manje od prvoplasirane ekipe NK Bosna Visoko koja ima 26 bodova.

Također, vezano za ovu utakmicu, na Facebook stranici Orašje Fotografije su objavili kako je Adin Alihodžić prisutsvovao utakmici i kako se super osjeća, te da je izašao iz bolnice.

Izvori: sportsport.ba, Facebook

Autor: Mario Pejić