Priopćenje NK Dinama Donja Mahala: Iz NK Orahovice su iznijeli netočne i jednostrane informacije

Iz nogometnog kluba NK DInamo Donja Mahala očitovali su se o incidnetu koij se dogodio dana 03.04 2021 godine na utakmici između NK Dinama D Mahala i NK Orahovice 1974. Prema priopćenju NK Dinama Donja Mahala iz NK Orahovice su objavili netočne i neistinite informacije te su uz to cijelo vrijeme vrijeđali članove NK Dinama Donja Mahala.
Dana 03.04.2021. god. odigrali smo utakmicu XX. kola 2. Lige F BiH sa ekipom NK “Orahovica 1974”. Budući da se od početka do kraja utakmice podigla neviđena hajka i linč na naš klub od strane gostiju, dužni smo se bili oglasiti. Gosti su na utakmicu došli sa predstavnikom kluba te 16 igrača za igru, bez trenera te liječnika ili fizioterapeuta (što su obvezni imati) te 3 NENAJAVLJENA gledatelja (važno zbog dijela priče o kulminaciji incidenta). Iako su prema COVID propozicijama bili dužni prije utakmice poslati spisak osoba koje dolaze, oni to nisu učinili i jedina su ekipa koja to u ovoj sezoni nije uradila. Unatoč tome, prema njihovoj zamolbi, smjestili smo njihove tri osobe na tribinu na mjesto gdje su oni željeli sjediti. Od prve minute je krenulo prigovaranje i prozivanje, kako u terenu (najviše od igrača br. 20 i br. 5, te tzv. “trenera”, a to je igrač sa br. 31 u zapisniku), tako i objave na službenoj stranici kluba o neviđenoj krađi, smiješnim penalima (već nakon 2. minute utakmice), pogibeljnim startovima, neregularnim golovima, vrijeđanju na nacionalnoj osnovi te fizičkom napadu u tunelu, što je sve skupa jedna velika i bezobrazna LAŽ. Isti taj “trener” (igrač br. 31) je u prvom poluvremenu obavljao i dužnost fizioterapeuta te se pri svakom ulasku u teren svađao sa sucem i domaćim igračima da bi se u jednom trenu ubacio sprejem sa terena prema svojoj klupi. U trenucima kada nije bio u terenu pisao je objave na stranici svog kluba. Impresivno je u jednoj osobi spojiti dužnosti trenera, fizioterapeuta, rezervnog igrača i administratora klupske stranice. Budući da drugo poluvrijeme nije htio biti više fizioterapeut, pomoć igračima gostujuće ekipe je pružao naš fizioterapeut. Ista osoba je nekoliko puta prilazila i svađala se sa delegatom utakmice dobacujući mu razne uvrede. Nikome nije jasno zašto mu je delegat uopće dopustio obavljanje stvari za koje nije registriran u Comet sustavu i što ga nije udaljio sa klupe. Igrač sa brojem 3 se povrijedio pri šutu našeg igrača prema golu, a ne nakon krvničkog starta kako to gosti tvrde. Sve navedene situacije biti će dokumentirane video isječcima i javno objavljene na ovoj stranici.
Vrhunac njihovog cirkusa je objava na kraju utakmice gdje su naš klub nazvali “dinamo smrdljiva mahala” što je presedan u povijesti ove lige, ali vjerojatno i svih liga u BiH. Nazvati jednu instituciju koja postoji 75 godina takvim imenom svakako je i pokazatelj kućnog odgoja dotičnog administratora. Bilo je svakakvih krađa u našem nogometu, ljudi su napuštali terene, suđeno po 3-4 penala, ali ovako na službenoj stranici da netko nazove jedan klub nije zabilježeno nikada. Mi gostima iz Orahovice želimo puno sreće u nastavku sezone, ne znamo što im je trebalo ovakvo ponašanje, ali njima na čast.
I na samom kraju, NAKON ZAVRŠETKA UTAKMICE, došlo je do kulminacije incidenta. Jedan od tri nenajavljena gostujuća gledatelja je jasno i glasno (najblaže rečeno) opsovao majku prisutnima na stadionu pokušavajući zabraniti gostujućim igračima “rukovanje sa ciganima”, a dio gostujućih igrača se uhvatio za međunožje uz prikladne povike. Nažalost, dio ljudi koji su utakmicu gledali sa susjedne privatne parcele (koja je ograđena i nije pod ingerencijom kluba) je to čuo i vidio te se prema navedenima jedna osoba ubacila bočicom koja je udarila u betonski zid i razbila se te je krhotina stakla, nažalost, povrijedila gostujućeg gledatelja. Da se ne radi o povredi igrača koji je nastupio, a kako su mnogi mediji pogrešno prenijeli, može se utvrditi uvidom u službeni zapisnik utakmice. O detaljima ovog incidenta pisano je u zasebnoj objavi. Prenošenje pogrešnih i neistinitih informacija od strane gostiju prema medijima oko ovog incidenta nanijelo je našem klubu veliku štetu u javnosti.
NK “Dinamo” navedeni incident svakako oštro osuđuje i od istog se ograđuje te javno ističe kako ne podržava nikakav oblik verbalnog ili fizičkog nasilja prema bilo kome.
Na kraju, pozivamo nadležna tijela Nogometnog Saveza da pregledaju cijeli snimak utakmice te utvrde činjenično stanje oko navoda gostiju.
Ovim putem javno pozivamo i predstavnike medija koji su prenijeli jednostrane i neistinite informacije u svezi utakmice da objave i drugu stranu priče.
Na kraju, podsjetit ćemo se i utakmice jesenas u Orahovici i njihovog “gospodskog” dočeka (o kojem nismo željeli pisati) te ih ovim putem također pozivamo da javno objave sve ključne situacije sa navedene utakmice (pogotke uz potencijalna zaleđa i kazneni udarac za domaćina).